Sony, yeni nesil PlayStation donanımını onayladı

Lütfen giriş yap ya da kaydol
Haber

Sony’den Kenichiro Yoshida, yeni nesil bir donanım platformunun piyasaya sürülmesinin PlayStation işi için gerekli olduğunu doğruladı.

Financial Times, Sony Corporation İcra Kurulu Başkanı Kenichiro Yoshida tarafından açıklandığı belirtilen, yeni nesil bir PlayStation konsolunun şirket tarafından bir gereklilik olarak görüldüğünü doğrulayan bir makale yayınladı.

Yoshida-san, yeni nesil donanımın PlayStation 5 olarak adlandırılacağını onaylamadı. Sony’den üst düzey bir yöneticiden ilk kez bu şekilde bir açıklama yapılması yeni konsolun yayınlanacağını kanıtlar nitelikte.

Bazı medya kuruluşlar PS5’in 2021’de geleceğini sandı

Ayrıca geçtiğimiz Mayıs ayında, Sony Interactive Entertainment CEO’su John Kodera, PlayStation Business’a konsolun geleceği hakkında konuşmuştu. Bu konuşmanın ardından bazı medya kuruluşları, bir sonraki konsolun 2021’de geleceğine inandı ve ona göre yayın yaptılar. Aslında Kodera, Sony’nin üç yıllık orta vadeli kurumsal stratejisinden bahsediyordu. Yani şirketin yeni bir donanım platformu için özel planları hakkında konuşmuyordu.  Özetle PS5 yerine yepyeni bir konsolla karşı karşıya kalabiliriz.

Tepkini göster

0
0
0
0
0
0
Bu gönderi için zaten tepki gösterdiniz.

Bir cevap yazın